Yardım
Üyelik Sistemi nedir?
Üyelik sistemi, Hürriyet Dünyası'ndaki tüm sitelere webde, mobilde ve tablette giriş yapmanıza olanak sağlayan bir sistemdir.
Üyelik sistemi kullanan Hürriyet siteleri hangileridir?
Şu anda Hurriyet.com.tr, Radikal.com.tr, Bigpara.com, Hurriyetaile.com, Mahmure.com, Bebisler.com, Hurriyetkampus.com, Hurriyetdunyası.com, Promosyon.hurriyet.com.tr, Webtv.hurriyet.com.tr, Satıs.hurriyet.com.tr, Aboneweb.hurriyet.com.tr, Sosyal.hurriyet.com.tr ve e-Gazete (web) sitelerimiz üyelik sistemini kullanmaktadır.
Nasıl Üye Olurum?
Üyelik formuna bilgilerinizi girerek ücretsiz bir şekilde sistemimize üye olabilirsiniz. 'Üye Ol' bağlantısına tıklayarak Üyelik Formu'nu eksiksiz bir şekilde doldurun ve 'Devam Et' butonuna basın. Üyelik işlemleriniz sırasında belirttiğiniz e-posta adresinize gelen aktivasyon link'ine tıklayarak üyeliğinizi aktif hale getirin. Hatırlatma: Gönderilen aktivasyon e-postası junk/spam (önemsiz) e-posta kutunuza düşmüş olabilir. Önemsiz posta kutunuzu mutlaka kontrol edin.
Birden Fazla Üyelik Oluşturabilir miyim?
Sistemde farklı e-posta adresleriyle birden fazla üyelik oluşturabilirsiniz. Ancak aynı e-posta adresi ile sadece tek bir üyelik gerçekleştirebilirsiniz.
Üye olurken e-postamı nasıl belirlemeliyim?
Üye olurken kullandığınız e-posta adresi, aktif olarak kullandığınız bir adres olmalıdır. Tüm Hürriyet Dünyası sizinle olan iletişimini üye olurken kullandığınız e-posta adresi üzerinden gerçekleştirecektir.
Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?
Şifrenizi unutmanız durumunda HurPASS.com ana sayfasında veya ilgili portalin giriş ekranında bulunan "Şifremi Unuttum" bağlantısına tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Yeni şifreniz kayıt olurken ilettiğiniz e-posta adresinize kısa süre içinde gönderilecektir.
E-posta adresimi değiştirebilir miyim?
Evet, kullandığınız e-posta adresini istediğiniz zaman Profilimi Güncelle bölümümüzden değiştirebilirsiniz.
Hesap Birleştirme Nedir?
Portallarımıza giriş için sahip olduğunuz farklı hesaplarınızı birleştirerek, birden fazla hesap kullanmak yerine tek bir üyelik ile tekrar giriş yapma zahmetine girmeden tüm portallarımıza giriş sağlayabilirsiniz. Hesaplarınızı birleştirmeniz durumunda diğer hesaplarımızdaki kullanıcı haklarınız birleştirilen hesabınızda devam eder.
Neden Hesap Birleştirmeliyim?
Daha önce farklı üyelik bilgileriyle hesap açtığınız portallarımızdaki kullanıcı haklarınızı ve bilgilerinizi "Hesaplarımı Birleştir" butonu ile güncel hesabınıza aktarabilirsiniz. Örnek olarak, daha önce Hurriyet.com.tr üzerinden bir veya birden fazla üyelik açmışsanız ve okur yorumunda bulunan ve bu yorumlara yine ulaşmak isteyen bir kullanıcımız iseniz; daha önce giriş yaptığınız e-posta adresi ve şifrenizi "Hesaplarımı Birleştir" bölümünden girerek, Hurriyet.com.tr'deki mevcut kullanıcı haklarınızı, arşivinizi ve bilgilerinizi güncel hesabına aktarabilirsiniz.
Hesaplarımı Nasıl Birleştirebilirim?
www.HurPASS.com üzerinden giriş yapıp, aşağıdaki adımları takip ederek, ilgili portalımızdaki haklarınızı güncel hesabınıza aktarabilirsiniz.

  • "Hesapları Birleştir" alanına gelin.
  • Birleştirmek istediğiniz hesabın logosuna tıklayın.
  • Birleştirmek istediğiniz ve logosuna tıkladığınız hesaba daha önce giriş yaptığınız e-posta adresini ve şifresini girin ve "Hesapları Birleştir" butonuna tıklayın.
  • Doğru bilgilerinizi ilgili alanlara girip, butona tıklamanızla beraber, sayfa yenilenecek ve aşağıda "Bağlanan Hesap Bilgileri" alanı belirecektir. Bu alanda hangi hesabınızı, hangi e-posta adresiniz için, hangi tarihte birleştirdiğinizi takip edebilirsiniz.
Birden fazla hesabım var, tek bir hesap altında bu hesaplarımı birleştirebilir miyim?
Evet, aşağıdaki adımları takip ederek birleştirebilirsiniz:

  • "Hesap Birleştirme" alanına gelin
  • Birleştirmek istediğiniz hesaba ait e-posta adresi ve şifrenizi girip, "Hesapları Birleştir" butonuna tıklayın.
  • Doğru bilgilerinizi ilgili alanlara girip butona tıklamanızla beraber, sayfa yenilenecek ve aşağıda "Bağlanan Hesap Bilgileri" alanı belirecektir. Bu alanda hangi hesabınızı, hangi e-posta adresiniz için, hangi tarihte birleştirdiğinizi takip edebilirsiniz.
Üyeliğimi sonlandırabilir miyim?
Evet. https://hurpass.com/ adresinden üye girişinizi yapıp, aşağıdaki adımları takip ederek üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.
  • 1. Profil işlemleri alanına gelin,
  • 2. Hesabımı Dondur butonuna tıklayın,
  • 3. Ayrılma nedenlerinizden birini seçtikten sonra “Hesabımın Dondurulmasını Onaylıyorum” butonuna bastığınızda üyeliğiniz sonlandırılacaktır.
Diğer sorularım için ne yapmalıyım?
Her türlü soru, sorun, şikâyet ve öneriniz için okuriletisim@hurriyet.com.tr adresine e-posta atabilir veya 0 850 224 0 222 numaralı Hürriyet Okur İletişim Hattı'nı arayabilirsiniz. En kısa zamanda size geri dönüş yapılacaktır.